Dalyan Turu

📍 Ortaca, Muğla

Dalyan Turu Hakkında

Galeri

Video

SSS

Klasik Dalyan Günlük Turu, tekne turları, yüzme, Kaya Mezarları ve Kaunos Antik Kenti gibi tarihi yerleri ziyaret etme ve yerel mutfağın tadına varma, bunun yanı sıra çamur banyosu deneyimi gibi tam gün bir macera sunar. Dalyan’ın güzelliği ve kültürünün kapsamlı bir keşfi, her tür gezgin için mükemmeldir.


Her sabah saat 10:30’da, sizi konaklama noktanızdan alır ve araçlarımızla tur başlangıç noktamıza götürürüz. Rehberimizin tekne hakkında bilgilendirme yapmasının ardından, tekneler yola çıkar. Sizi keyifli bir gün bekliyor.

Alım Noktaları ve Saat

Ölüdeniz: 08:00

Likya Liberty Hotel: 08:00

Hisarönü/Ovacık: 08:15

Fethiye: 08:30

Club Tuana: 09:15

Dalyan Limanı: 10:15

Tur programı dahilinde ilk durak, Likya medeniyetinden günümüze kadar varlığını sürdüren Kaya Mezarları olacaktır. Bu muhteşem kaya mezarları, 80 derece açıyla yükselen kayalara şaşırtıcı bir incelikle oyma yapılmış olup, antik kentin zenginliğinin ve gücünün bir kanıtı olarak kabul edilir.

Kaya mezarlarını ziyaretin ardından, sazlıklar arasındaki Lagün yolculuğunuza devam edersiniz. Konuklar, Mavi Yengeçlerin lezzetlerini tatma fırsatına sahip olacaklar ve Caretta Caretta deniz kaplumbağalarını görme anlarını yakalamak için kameralarını hazır tutmayı unutmayın.

İztuzu Plajı’na varışta, konuklar iki saat boyunca yüzme keyfi yapacaklar. Kristal berraklığında denizin, ince kumların ve sıcak Ege güneşinin tadını çıkarma zamanıdır.

İki saatlik yüzme molasının ardından, teknemiz sizi güney Ege mutfağının lezzetlerine tanıştırmak için restoranımıza götürecek. Sizi sazlar arasındaki doğal yaşam zenginliği ile restoranımıza götüreceğiz; burada kuşlar, Caretta Caretta kaplumbağaları ve balıkları görebilirsiniz. Garsonlarımız, sebzeli kavurma, patates salatası, cacık, spagetti, pilav ve mevsim salatası gibi Ege lezzetleri ile süslenmiş alakart bir tabak servis edecekler, tercihinize göre tavuk veya balık seçeneği ile.


Kaya mezarlarının görkeminden etkilenen zihninizi, İztuzu’da yüzmekten yorulan bedeninizi ve güneşin ısıttığı cildinizi bir Çamur Banyosu ile dinlendirme zamanı geldi. 1990’larda Dustin Hoffman ve Sting gibi birçok uluslararası ünlünün favori mekanı olan Doğal Çamur Banyosu ve termal sıcak su, sizi iyi hissettirecek. Fotoğraf çekmeyi unutmayın.

Çamur banyosundan sonra, Köyceğiz Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz ve burada bir yüzme molası veriyoruz. Ege güneşiyle ısınan bedenlerimizi serin ve temiz

sularında yüzmek gerçek bir tazelik şansıdır. Dileyen misafirlerimiz Kaunos Antik Kenti’ni ziyaret edebilirken, “Yeterince gördüm” diyenler turu tamamlar. Kaunos Antik Kenti turuna katılmayan misafirler, bunu bir sonraki gün ücretsiz olarak telafi edebilirler.

Bugün Flyspot ile başlayın!

“FlySpot ile seyahat etmenin kolaylığını keşfedin! Sizin için sadece bir tıklama uzaklığındayız ve tatiliniz boyunca size yardımcı olmak için buradayız. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bize istediğiniz herhangi bir soruyu sormaktan çekinmeyin. Sorunsuz yolculuğunuz bir mesaj uzağınızda!”

Şimdi başla