Tandem Yamaç Paraşütü

📍 Babadağ, Fethiye, Muğla

Şimdi Rezervasyon Yap

Info

Fethiye, Türkiye’nin güney sahilinde, muhteşem bir tatil yeri olarak yer alıyor. Tatilinizi unutulmaz bir deneyime dönüştürmek istiyorsanız, Fethiye, Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yapmayı düşünün. Burada, karşılaşacağınız anların bir önizlemesini ve bu benzersiz deneyim için bazı önemli ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Hazırlık ve Tanıtım

Kalkış noktasına vardığınızda, dinlenmek, ihtiyaçlarınızı karşılamak veya nefes kesen manzarayı yakalamak için zamanınız olacak. Kalkış için pilotunuzla buluştuğunuzda, size kısa bir genel bakış sunacak ve uçuşa hazırlayacaktır.

Kalkış

Kalkıştan sonra, pilotunuzun rehberliğinde, birkaç adım atarak yerden yükselmeye başlayacaksınız. Ölüdeniz’in büyüleyici manzarasını ve temiz havayı içine çekmek için kollarınızı açacaksınız. Bu, gerçekten bir kuş gibi özgür hissedeceğiniz bir an.

Uçuş ve Akrobasi

Tercihinize göre, pilotunuz çeşitli akrobasi manevraları gerçekleştirecek ve daha önce hissetmediğiniz duyumları yaşamanıza olanak tanıyacaktır. Bu manevralar uzmanlar tarafından gerçekleştirilir ve herhangi bir risk olmadan güvenlidir. Yaklaşık 30 dakikalık uçuşun ardından, kendinizi Ölüdeniz plajında sıcak pankeklerin üzerinde erir gibi hissedeceksiniz.

Kimler Katılamaz?

 • 100 kilogramın üzerinde olan bireyler (Kadınlar için maksimum 90 kg).
 • 100 kg’dan az olan ancak koşamayanlar.
 • Hamile kadınlar.
 • Panik atak veya psikolojik bozuklukları olanlar.
 • Kalp rahatsızlığı olanlar.
 • Aşırı alkol veya maddelerin etkisi altındaki kişiler.

Gerekli Eşyalar ve Yasaklı Nesneler

Uçuş sonrası fotoğraflarınızı saklamak için telefon veya USB bellek getirebilirsiniz. Ayrıca, hava koşullarına uygun giyim (şort, tişört, güneş gözlüğü, spor ayakkabı) önerilir. Bozuk para, anahtarlar, cep telefonları ve kişisel kameralar gibi nesneler uçuş sırasında yasaktır. Bu nesneleri uçuş öncesinde pilotunuza veya ofisimizdeki kilitli dolabınıza teslim edebilir ve uçuş sonrası güvenli bir şekilde alabilirsiniz.

Pakette Neler Var?

 • Deneyimli bir pilota eşlik eden 20-45 dakika uçuş.
 • Sigorta.
 • Orman giriş ücreti.
 • İngilizce veya Türkçe belge.
 • Rehberlik hizmeti.
 • Tüm vergiler ücrete dahildir.
 • Temelde Her Şey, yani sürpriz yok.

Bilinmesi Gerekenler

Fotoğraf ve video çekimi ekstradır ve pilottarafından sağlanır. Fotoğraf ve video çekimi için ekstra ücret alınacaktır (35$). Güneş gözlüğü, spor ayakkabı ve uygun bir cihaz (cep telefonu, USB vb.) getirmeyi unutmayın. Uçuş yerine planlanan zamanın 30 dakika öncesinde varmanız gerekmektedir.

SSS

NE ZAMANLARI UÇUŞ OLUYOR?
Her gün yamaç paraşütü için 5 zaman aralığı sunuyoruz (09:00-11:00-13:30-15:00-17:00) ve size uygun olan herhangi bir zaman aralığını seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
ULAŞIM HİZMETİ MEVCUT MU?
Ulaşım hizmetleri günde 3 kez mevcuttur. Uçuşunuzdan sonra sizi otelinize veya konakladığınız yere alıp uçuştan sonra herzaman geri bırakırız. Hizmet için ekstra ücret yoktur ve program günü bilgilendirme yapılacaktır.
NE ZAMAN VE NASIL REZERVASYON YAPTIRMALIYIM?
Her şey size bağlı. Neredeyse yıl boyunca uçabilirsiniz. Ancak, uçmak istediğiniz gün öncesinde en az 1 gün önce rezervasyon yapmanızı öneririz. İstenen tarihten önce 24 saatten az süre kalmışsa, bize arayarak rezervasyon yapmanız daha güvenli olur. Tabii ki, istediğiniz tarihten aylar önce sabit bir fiyat garantimizle rezervasyon yapabilirsiniz. Ayrıca, sadece küçük bir depozito ile herhangi bir turu da rezerve edebilirsiniz.
BİR DEPOZİTO ÖDEDİKTEN SONRA NE YAPMALIYIM?
Biraz bekleyin yada daha sonra bize ulaşın
KALKIŞTA ŞİŞMEYEN PARASÜT OLURSA NE OLUR?
Böyle durumlar yaşanmaması için sabırlı oluyoruz. Paraşütler yerde açık muz şekilnde ve uçuşumuza “Takeoff” diye seslenmeden başlamamalıyız. Birkaç adım attıktan sonra paraşüt bizi taşımaya başlar ve birkaç adım daha attığımızda kalkışımız gerçekleşir. Aslında, uçuşunuz adımlar atılırken başlar. Uçuşunuz hiçbir zaman bir uçurumdan sıçramak gibi bir şey değildir.
UÇUŞ SIRASINDA PARASÜT KORDONLARI KOPARSA NE OLUR?
Paraşüt kordonları kolayca kırılabilir malzemelerden yapılmaz. Bu kordonlar için tamamen Kevlar lifleri kullanılmaktadır. Çünkü paraşütler her 2-2.5 yılda bir yenilenmektedir,fakat bu tür olaylar nadiren rastlananılmaktadır.
YEDEK KURTARMA PARAŞÜTÜ VAR MI? PARASÜT KİME AİTTİR?
Herhangi bir pilot istisnasız olarak yanında bir kurtarma (yedek) paraşütü taşır. İhtiyacı olduğunda pilot kararını verdikten sonra bir kurtarma paraşütünü açmak için atar. Bir kurtarma paraşütü, hem pilota hem de yolcuya güvenli bir şekilde yere inmesine yardımcı olur.
YAMAÇ PARAŞÜTÜ KAZALARI NASIL GERÇEKLEŞİR? NE ZAMAN GERÇEKLEŞİRLER? KİM SEBEP OLUR?
Kazaların başlıca nedenleri deneyimsizlik ve sabırsızlıktır. Yamaç paraşütü, düşünüldüğü kadar tehlikeli değildir. Aslında, son derece güvenli sporlardan biridir. Genellikle bir kaza, kalkış sırasında veya hemen kalkıştan sonra meydana gelebilir. En çok kazalar, deneyimsiz tek başına pilotlar tarafından meydana gelir. Tandem yamaç paraşütünün kaza riski istisnai derecede düşüktür.
İLK UÇUŞUMDAN BİRAZ KORKUYORUM. NE YAPMALIYIM?
İlk önce lütfen sakin olun ve rahatlayın! Uluslararası lisanslı profesyonel bir pilotla bu deneyimi yaşayacağınızı unutmayın. Onlar bu işi yaparak hayatlarını kazanıyorlar ve sizi riske atmayacakları gibi kendilerini de asla riske atmıyorlar. Güvenliğinizin tamamen sağlandığını garanti ediyoruz. Sadece uçuşunuzdan önce alkol almamanızı özenle rica ediyoruz sonrasında istediğiniz kadar keyfini çıkarabilirsiniz.
UÇUŞ İÇİN NE GİYMELİYİM?
Mevsime bağlı olarak değişse de genel olarak Babadağ , Ölüdeniz’den çok daha serindir. Yaz aylarında, bir tişört, şort, güneş gözlüğü ve spor ayakkabı bu aktivite için yeterli olacaktır. Hava daha serinse, pilotunuz size ceket temin edecektir. Spor ayakkabınız yoksa, size ödünç verebileceğimiz ayakkabılarımız mevcut. Spor ayakkabı olmadan uçmanıza izin verilmez. Ayrıca,konforunuz ve video & fotoğraflarınız için yanınızda güneş gözlüğü getirmeyi unutmayın.
UÇUŞA GİDERKEN YANIMA NE GETİRMEM GEREKMİYOR?
Uçuşa giderken, güvenliğiniz ve diğerlerinin güvenliği için cep telefonu, bozuk para, bıçak, el çantası, kişisel aksiyon/dijital kameraları yanınızda taşımanız yasaktır. Bu kişisel eşyaları uçuşunuzdan önce ofiste veya dağda pilotunuza vermeniz gerekmektedir. Eşyalarınız uçuşunuzdan hemen sonra size geri verilecektir.
HİÇ UÇMADIM, İLK UÇUŞUM OLACAK. KALKIŞ NOKTASINDA NE YAPMALIYIM VE KALKIŞTA NASIL DAVRANMALIYIM?
Daha önce kaç kez uçtuğunuzun hiçbir önemi yoktur. Her şey kolay ve basittir. Pilotunuz uçuştan önce size kısa bilgiler verebilir ve sonra yapmanız gereken şey, birkaç adım (hava koşullarına göre birkaç adım) ileriye doğru yürümek ve koşmaktan ibarettir!
GÖKYÜZÜNDE NE KADAR KALABİLİRİM?
Uçuş süresi ideal olarak Babadağ’dan kalkıştan sonra 25-30 dakika olacaktır. Ancak, hava ve rüzgar koşullarına ve isteğinize göre, uçuş süresi kısaltılabilir veya uzatılabilir. Minimum ve maksimum uçuş süreleri sırasıyla 25 dakika ve 40 dakikadır (Bu uçuş süreleri, hava koşullarına ve kalkış noktasının konumuna bağlı olarak değişebilir).
UÇUŞ İÇİN YAŞ, BOY VE KİLO SINIRLAMASI VAR MI?
3 yaş ve üzeri herkes uçabilir. Maksimum ağırlıklar erkekler için 110 kg ve kadınlar için 95 kg’dır. Güvenlik açısından iniş ve kalkışta biraz çeviklik, bağlantılarda rahatlık ve ekipmanların ağırlık limiti göze alınarak bu kurallar belirlenmiştir. Ancak hala uçma şansınız var, ancak kalkış sırasında hava koşullarına bakmak için rezervasyon yapmadan önce bizimle iletişime geçmeniz gerekecektir.
UÇUŞA GİTTİM, ANCAK HAVA KOŞULLARI NEDENİYLE UÇAMADIM. ŞİMDİ NE OLACAK?
Böyle bir durumda, uçuşunuz yeniden planlanabilir veya koşulsuz tam bir geri ödeme alırsınız.
UÇUŞA GİTTİM, AMA KORKUNÇ DUYGULAR HİSSETTİM. EĞER UÇUŞTAN VAZGEÇERSEM NE OLUR?
Tecrübelerimize göre, müşterilerimiz uçuşlarını %0.05 oranında terk ediyorlar. İptal, planlanan uçuş zamanından 24 saat önce yapıldığında tam bir geri ödeme alabilirsiniz. İptal, zamanından sonra kişisel nedenlerle yapılırsa, geri ödeme alamazsınız. Uçuşun, hava koşulları veya diğer faktörler nedeniyle iptal edilmesi durumunda, geri ödeme yapılacaktır.
SİGORTA KAPSAMINDA MI?
Şirketimiz aracılığıyla satın alınan tüm turlar sigorta kapsamındadır.
NEREYE İNİŞ YAPACAĞIM?
Ölüdeniz’deki Belcekiz plajına güvenli ve konforlu bir şekilde iniş yapacaksınız.
KALKIŞ NOKTASINA ULAŞMAK NE KADAR SÜRER?
30-35 dakika sürer.
KALKIŞ NOKTASINDA HANGİ NOKTA KULLANILACAK?
Dağın zirvesine vardığınızda, pilotunuz rüzgar koşullarına göre hangi kalkış noktasını kullanacağına karar verir. Bunlar; 1200mt, 1700mt, 1800mt, 1900mt ve 1965mt kalkış noktalarıdır.
ZARARLI RÜZGAR GELİRSE NE OLUR?
Zararlı rüzgarlar gibi bir şey yoktur, ancak hava türbülansı vardır. Hava türbülansı durumunda, kalkış gerçekleştirilmez. Her zaman kalkış ve iniş karşılayan rüzgar ile gerçekleştirilmelidir. Her durumda, uçuşunuz asla gerçekleştirilmez çünkü gerçekten uçulamaz koşullarda gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Kalkıştan sonra, rüzgarın herhangi bir yönden gelmesi güvenlik için önemli değildir.

Ekibimiz

Ekstrem Spor Ustaları

Yıl boyunca uçma tutkusunu belgelemek ve bu tutkuyu diğerleriyle paylaşmak için bir araya gelen yüksek becerilere sahip pilotlar ekibimizi sunuyoruz. Sıralarımız arasında, Paramotoring, Hızlı Uçma, Akro, XC, Yürüyüş ve Uçma, Base Jumping ve Skydiving gibi bir dizi disiplini ustalıkla yapan uzmanlar bulunmaktadır.

Havacılık tutkusuna ortak olan ekibimiz, gökyüzüne olan coşkumuzla diğerlerini etkilemeyi amaçlayarak net bir amaçla bir araya gelmiştir.

 • Ataberk Doğanlı

  Ataberk Doğanlı

  Tandem Pilot, Kurucu

  Çeşitli rollerde çalışmış ve birçok turda deneyim kazanmış olarak, yer ekibinden pilot olmaya kadar bir yolculuğa çıktım ve hayallerimi gerçekleştirmek için Flyspot'u kurdum. Farklı lokasyonlarda 2000'den fazla yamaç paraşütü uçuşuyla, gökyüzünde akrobatik uçuşlara büyük bir tutkuyla bağlıyım.

  • 905339230963
 • Melek Aladağ

  Melek Aladağ

  Müdür, Ortak Kurucu

  Melek, kariyerine Halkla İlişkiler mezunu olarak başladı. Pronet Güvenlik ve Jeep Safari şirketlerinde operasyon ve satış müdürü olarak görev aldı. Ayrıca, Hava Kuvvetleri operasyonlarında sorumlulukları başarıyla üstlendi. Ayrıca, Flyspot'un kurucu ortağı olarak da tanınır.

  • +90 535 022 32 87
 • Osman

  Osman

  Tandem Pilot

  Osman, en deneyimli pilotumuzdur. Onun olmadığı bir gün ne yapacağımızı bilmiyoruz. Birçok yıldır yamaç paraşütü yapıyor ve günün sonunda herkesi gülümsetmeyi başarıyor. Osman, harika bir mizah anlayışına sahip dikkat çekici bir adamdır; onunla gökyüzünde asla sıkılmazsınız.

  • Hüseyin

   Hüseyin

   Tandem Pilot

   Hüseyin, yerel olarak tanınan bir pilot olup, yerel olarak çalışan 450 pilotun tümünün pilot kurulu başkanı olarak görev yapmıştır. Güçlü bir güvenlik reputasyonu ve geniş deneyimi sayesinde titiz bir yaklaşımla uçuşlara asla acele etmez ve kalkış öncesi her şeyin güvenli ve sağlam olduğundan emin olur.

   • Doğa Nil

    Doğa Nil

    Doga Nil Doğanlı

    İstanbul Üniversitesi'nde Sosyoloji ve Arkeoloji okuyarak sağlam bir akademik temel elde ettim. Kidrak Liberty Likya, Escape, Ölüdeniz Water Sports, Hanuman, Airborne gibi saygın şirketlerle çalışma şansına sahip oldum ve bu yıl Dragon Paragliding. Her deneyim benim yolculuğumu zenginleştirdi ve macera sporları alanındaki gelişimime önemli ölçüde katkıda bulundu ve aynı zamanda bir acemi pilotum.

    • Tuna Eşol

     Tuna Eşol

     Pilot / TunaBalığı

     Ben TunaBalığı'yım! 7 Ocak 1998'de Antalya'nın Kemer ilçesinde doğdum. Hayatımın büyük bir kısmını denizde geçirdikten sonra, 2015 yılında yamaç paraşütü uçuşlarına başladım. Şu anda, çeşitli disiplinlerde uçuşlar yapıyor ve sizinle birlikte gökyüzüne dokunmaktan keyif alıyorum.

     • Extreme-G

      Extreme-G

      Siyah ve Beyaz Kanatlar 🦅

      Extreme-G (Karakanatlar) olarak, havacılığın yer ekibinden pilotlara uzanan bir takım disiplini olduğunu anlıyoruz. Doğa ve diğer varlıklarla paylaşıldığında güzel anların ve kazançların, hem malzemelerin hem de manevi olanların neşesinin çoğaldığını biliyoruz.

      • OG

       OG

       Oğulcan Geldikaya

       1994 yılında İstanbul'da doğdum ve ilk günden beri bir adrenalindim. 2014'te yamaç paraşütü ve 2016'da skydiving eğitimleri aldıktan sonra, Türk Hava Kurumu'nda skydiver olarak çalıştım. Aynı zamanda yüzme antrenörü ve 3 yıldızlı dalış eğitmeniyim. Spora olan sevgim, yüzme, koşu, trekking, wingsuit uçuşu ve bisiklet sürmeyi içerir. 7 yıllık havacılık deneyimimle, 1000'den fazla yamaç paraşütü uçuşu ve 500'den fazla skydiving atlayışı gerçekleştirdim ve her zaman yeni maceralar peşindeyim.

       • +90 531 086 87 57
       • https://www.instagram.com/ogulcangk/
      • RedbullXC Bariş

       RedbullXC Bariş

       Bariş Çelik

       12 yıllık yamaç paraşütü deneyimiyle, üniversitelerde eğitim aldım ve şampiyonalar kazandım. Ayrıca dağcılık, dalış ve bisiklet gibi sporları keşfettim ve her birinde eğitmen sertifikalarına sahibim. Eğlenceli deneyimleri paylaşmaktan büyük keyif alıyorum ve bu nedenle 2021 yılında Extreme-G uçuş okulunu kurduk. Birlikte yükselelim!

       • +90 506 728 89 40
       • bariscelik881@gmail.com
       • https://barisc.com.tr/
      • Şahin²

       Şahin²

       Şahin Şahin

       1975 yılında Ankara'da doğdum ve ilk günden itibaren maceranın içindeyim. 2004 yılında skydiving, 2005 yılında yamaç paraşütü ve 2019 yılında da planör eğitimi aldım ve Türk Hava Kurumu'nda eğitmen ve tandem skydiver olarak görev yaptım. Ulusal Paraşütçü Takımı üyesi olarak ülkemi gururla temsil ettim. Hava sporlarının yanı sıra, dağcılık, bisiklet, kayak ve yelken gibi sporlardan keyif alıyorum. 17 yıllık havacılık deneyimiyle, 2000'den fazla skydiving atlayışı, 4500'den fazla yamaç paraşütü uçuşu, 100 saat microlight uçuşu ve 50 planör uçuşu yaparak her zaman sınırları zorluyorum.

       • +90 533 366 54 82
       • kzushi@gmail.com
       • https://www.instagram.com/sahinsahin_tr/
      • Yavuz

       Yavuz

       Yavuz Aslan

       1986 yılında Ağrı'da doğdum ve maceraya 2005 yılında yamaç paraşütü ile başladım. Akdeniz Üniversitesi Havacılık Kulübü'nde eğitmen olarak görev yaptım ve yamaç paraşütüne olan tutkumu paylaştım. 2019 yılında repertuvarıma wingsuit uçuşunu ekledim. Ayrıca, snowboard, kayak, trekking, wingsuit uçuşu, rüzgar sörfü ve bisiklet sürmek gibi aktivitelerle ilgileniyorum. 16 yıllık havacılık deneyimiyle, 11.000'den fazla yamaç paraşütü uçuşu ve 50 wingsuit uçuşu yaparak, gökyüzünün heyecanını sürekli arıyorum.

       • +90 541 270 42 81
       • info@extreme-g.com
       • https://www.instagram.com/yavuzaslan_tr/

      Fotoğraflar

      Hazırlanın

      Yamaç Paraşütü Ekipmanı Hazırlığı

      İçin

      Yamaç Paraşütü Ekipmanı Hazırlığı

      Unutulmaz

      Yamaç Paraşütü İlk Adımlar

      Sürüş

      Yamaç Paraşütü İlk Adımlar

      Videolar

      Uçuş yaklaşık 20-25 dakika sürecektir, hava iyi ise, yolcu rahat hissediyorsa daha uzun süre uçmaya çalışırız.

      Akrobasi (isteğe bağlı)

      Bu manevra "Helikopter" olarak adlandırılır. Panik yapmayın, bu manevrayı sadece yolcular rahat hissettiklerinde ve akrobasi yapmak istediklerinde yapıyoruz.

      Bugün Flyspot ile başlayın!

      “FlySpot ile seyahat etmenin kolaylığını keşfedin! Sizin için sadece bir tıklama uzaklığındayız ve tatiliniz boyunca size yardımcı olmak için buradayız. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak bize istediğiniz herhangi bir soruyu sormaktan çekinmeyin. Sorunsuz yolculuğunuz bir mesaj uzağınızda!”

      Şimdi başla